خلاقیت و کاردستی

موم عطری

1

این چه چیزی میتواند باشد؟ یک موم معطر و فوق العاده شعف بخش! یک عطر کلاسیک و گل رز، یک عطر آرامشبخش از اسطوخودوس یا بوی چوب های معطر صندل،موم معطری که میتوان در کمد آرایشی یا کمد لباس زیر یا کشوی ملحفه و حوله قرار داد تا عطری طبیعی و ملایم ببخشد.حتی میتوان در حمام یا زیر بالش برای ایجاد عطری ملایم و آرامشبخش استفاده کرد.

مواد مورد نیاز:

کاغذ موم

موم (وکس)

ظرف فلزی

انبر

سیخ چوبی

عطر روغنی ( مثل  گل رز، اسطوخودوس و صندل)

گل های تازه یا خشک شده برای تزئین

قابل صابون یا هر قابل انعطافپذیر دیگر

نخ کنفی یا امثال آن

نکته: استفاده از اسطوخودوس برای کاهش استرس و آرام کردن اعصاب بسیار موثر است.و عطر و بوی چوب صندل میتواند به بهتر شدن خلق و خو و تسکین اضطراب کمک کند.

2

گام نخست: سطح کار را کاغذ مومی پهن کنید.اگر از کاغذ موم استفاده میکنید به مقدار کافی برش بزنید و اگر از قالب موم یا همان وکس استفاده میکنید به مقدار لازم تیکه کنید تا اندازه ظرف باشد.

3

گام دوم: یک قابلمه بردارید و ۳ تا ۴ سانت آب بریزید و روی حرارت متوسط رو به پایین گاز بگذارید. ظرف فلزی را داخل آن قرار دهید.

4

گام سوم: همانطور که آب به جوش میاید، با انبر ظرف را نگه دارید موم از طریق آب جوش شروع به ذوب شدن میکند.میتوانید با یک چوب بستنی یا مشابه آن موم را هم بزنید و اینکار را تا پایان ذوب انجام دهید. چند قطره اسانس برای عطر و بو اضافه کنید و کمی هم بزنید تا مخلوط شوند.

5

گام چهارم : گل تازه تا خشک شده یا هر چیز تزئینی که استفاده میکنید را داخل ظرف صابون قرار دهید،و آنها را به پایین فشار دهید تا در قالب موم یا همان وکس جا بگیرند.

6

گام پنجم: به آرامی قالب را با موم نیمه پر کنید و همچنان به آرامی با سیخ چوبی گل ها را داخل آن فشار دهید.

7

گام ششم: اگر دوست دارید گلها از هردو طرف دیده شوند روی موم داخل قالب دوباره گل گذاشته و نیمه دیگر فضای خالی قالب را پر کنید، تا از هردو طرف قابل مشاهده باشد.

8

گام هفتم: بعد از گذاشتن گل و پر کردن باقی قالب ، قالب را به مدت ۱۵ تا ۲۰ دقیقه در فریزر بگذارید.

9

گام هشتم: قالب را از فریزر خارج کرده و برعکس کنید و چندبار ضربه بزنید و با کارد به آرامی خارج کنید، اگر نشد موم را کمی به سمت داخل فشار دهید تا از قالب خارج شود.

10

گام نهم: درصورت نیاز موم های اضافی را با چاقو برش دهید.

11

گام دهم: این مرحله اختیاری است، میتوانید با یک حرارت ملایم سیخ یا یک میله فلزی را گرم کنید و به آرامی بالای موم را سوراخ کنید.

12

توصیه: سوراخ کردن را از هردو طرف موم انجام دهید تا صاف از آب درآید.

گام یازده: اگر بالای موم را سوراخ کردید، با نخ کنفی یا امثال آن یک آویز درست کنید.

13

14

امیدوارم ازین آموزش لذت برده باشید  In Love

کپی برداری تنها با ذکر منبع و درج لینک آمارانث مانعی ندارد

درباره نویسنده

ستاره

نظر خود را با ما در میان بگذازید

Click to Insert Smiley

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNoLOLSillyBeautyLashesCuteShyBlushKissedIn LoveDroolGiggleSnickerHeh!SmirkWiltWeepIDKStruggleSide FrownDazedHypnotizedSweatEek!Roll EyesSarcasmDisdainSmugMoney MouthFoot in MouthShut MouthQuietShameBeat UpMeanEvil GrinGrit TeethShoutPissed OffReally PissedMad RazzDrunken RazzSickYawnSleepyDanceClapJumpHandshakeHigh FiveHug LeftHug RightKiss BlowKissingByeGo AwayCall MeOn the PhoneSecretMeetingWavingStopTime OutTalk to the HandLoserLyingDOH!Fingers CrossedWaitingSuspenseTremblePrayWorshipStarvingEatVictoryCurseAlienAngelClownCowboyCyclopsDevilDoctorFemale FighterMale FighterMohawkMusicNerdPartyPirateSkywalkerSnowmanSoldierVampireZombie KillerGhostSkeletonBunnyCatCat 2ChickChickenChicken 2CowCow 2DogDog 2DuckGoatHippoKoalaLionMonkeyMonkey 2MousePandaPigPig 2SheepSheep 2ReindeerSnailTigerTurtleBeerDrinkLiquorCoffeeCakePizzaWatermelonBowlPlateCanFemaleMaleHeartBroken HeartRoseDead RosePeaceYin YangUS FlagMoonStarSunCloudyRainThunderUmbrellaRainbowMusic NoteAirplaneCarIslandAnnouncebrbMailCellPhoneCameraFilmTVClockLampSearchCoinsComputerConsolePresentSoccerCloverPumpkinBombHammerKnifeHandcuffsPillPoopCigarette